DETALJI NOVOSTI

03.08.2015.

Govor u jezicima

Dok sam klečao na podu u dnevnom boravku župnog dvora Full Gospel (Cjelovito evanđelje), jednostavno sam zatvorio oči i isključio sve oko sebe te podigao svoje ruke Bogu. Nitko mi nije rekao da to napravim; jednostavno sam ih podigao (što je poprilična stvar za nekoga tko nije bio poučen to raditi).

Rekao sam, “Dragi Gospodine, došao sam ovamo primiti Duha Svetog.” Ponovio sam u svojoj molitvi ono što sam upravo naučio u Djelima apostolskim 2:39 i 2:4. Zatim sam rekao, “Tvoja Riječ kaže da je Duh Sveti dar. Razumijem da se Duh Sveti prima vjerom. Primio sam dar spasenja vjerom. Vjerom sam prije tri godine primio iscjeljenje u svom tijelu. Sada vjerom primam dar Duha Svetoga i želim Ti zahvaliti, nebeski Oče, na tome što sam primio Duha Svetoga.”

Zatim sam rekao Gospodinu, “Vjerom sam sada primio Duha Svetoga. Hvala Bogu, On je u meni jer je Isus to obećao u svojoj Riječi. Ja to govorim svojim ustima jer u svom srcu vjerujem da sam primio Duha Svetoga. Sada očekujem da ću govoriti drugim jezicima jer su vjernici na dan Pedesetnice govorili drugim jezicima. I, hvala Bogu, i ja ću govoriti, kako mi Duh Sveti daje da govorim.”

Nakon što sam to molio, zbog toga što sam bio zahvalan za Duha Svetoga kojeg sam upravo primio i zbog govora u jezicima kojeg mi je Bog trebao dati, rekao sam, “Haleluja, haleluja!” No, nikad se do tad nisam osjećao tako “suho” govoreći tu riječ.

Osjećaji i vjera veoma su udaljeni jedno od drugog; ustvari, ponekad kad se osjećamo kao da imamo najmanje vjere, tada je imamo najviše jer je ne temeljimo na osjećajima. Tako da sam rekao “Haleluja” otprilike sedam ili osam puta, iako se činilo kao da će me ta riječ ugušiti.

U trenutku kada sam rekao “Haleluja” već sedmi ili osmi put, duboko u sebi, u svom duhu čuo sam neke čudne riječi. Činilo se kao da se vrzmaju posvuda. Činilo mi se da bih ih mogao prepoznati kada bi bile izgovorene, pa sam ih jednostavno počeo izgovarati!

Tako da sam otprilike osam minuta nakon što sam prvi put pokucao na pastorova vrata govorio u jezicima. Pastor mi je rekao, “Pričekaj.” No, umjesto da pričekam, proveo sam sat i pol vremena prije službe govoreći u jezicima! Puno je bolje čekati s Duhom Svetim nego bez Njega.

Naravno da vjerujem u čekanje na Gospodina. Trebali bismo imati dulje sastanke za ljude koji su ispunjeni Duhom Svetim na kojima bismo čekali na Gospodina. Ljepše je čekati na Gospodina nakon što si se napunio/napunila Duhom Svetim nego prije.

Također, primjetite da govor u jezicima ne dolazi prije ispunjenja Duhom Svetim. Ne, prvo morate vjerovati da imate Duha Svetoga i onda govorite u jezicima. Primjetite u Djelima apostolskim 2:4 : “Svi se oni napuniše Duha Svetoga..” Ako ovdje stanemo s čitanjem, znamo da su se svi ispunili Duhom Svetim. No, ako nastavimo čitati, saznajemo, “… te počeše govoriti tuđim jezicima, kako ih je već Duh nadahnjivao da govore.” (Djela apostolska 2:4). Govor u drugim jezicima bio je posljedica toga što su vjernici primili Duha Svetoga. Prvo primate Duha Svetoga; zatim govorite u jezicima.

Tijekom tih sat i pol vremena govorenja u jezicima, imao sam prekrasno vrijeme s Gospodinom. Vidite, govor u jezicima Vas poučava. U I Korinćanima 14:4 piše, “Onaj koji govori tuđim jezikom izgrađuje sam sebe…” Dakle, govor u jezicima je sredstvo duhovne izgradnje i unapređenja.

Lingvisti nam kažu da postoji riječ u našem modernom govornom jeziku koja je bliže značenju grčke riječi koja se prevodi kao poučavati,  a ta je riječ “napuniti”. Punimo bateriju. U Judinoj poslanici stih broj 20 kaže, “Vi se, ljubljeni, naprotiv uzdižite na temelju svoje presvete vjere; molite se uz suradnju Duha Svetoga!”

Drugim riječima, kada osoba moli u Duhu Svetom, ona se puni. Izgrađuje se i puni poput baterije.

Izgrađivanje samih sebe kroz molitvu u drugim jezicima samo je jedan od mnogih blagoslova koje nam je Bog providio kroz krštenje Duhom Svetim, a ovaj prekrasan blagoslov, njegov veličanstven dar Duha Svetoga, na raspolaganju je svakom nanovo rođenom kršćaninu.

 

Ako želite znati više o ovoj temi, naručite knjigu Kennetha E. Hagina “Zašto jezici?” na 01 2911 942 ili info@okknjizara.com.

 

Autor: Kenneth E. Hagin

Prevela: Ivona Bilušić

Izvor: Rhema.org

PODIJELI ČLANAK