DETALJI NOVOSTI

19.01.2013.

Održan kršćanski malonogometni turnir

U subotu 19.1. u dvorani Pešćenica je održan kršćanski malonogometni turnir u organizaciji Kršćanskog centra “Riječ Života” Zagreb. Na turniru je sudjelovalo deset ekipa, podijeljenih u dvije grupe, a u polufinale su se plasirale po dvije ekipe iz svake grupe.

Utakmice su trajale 6 minuta po poluvremenu, a zadnje dvije minute utakmice, igrala se čista igra.

Ekipa “Riječ Života”, Zagreb je ostvarila dvije pobjede, jedan neriješeni ishod i jedan poraz, te se kao treći u svojoj skupini nisu plasirali u polufinale. Najbolji strijelac turnira bio je Mario Pintarić iz ekipe Prijatelji, koji je postigao šest pogodaka u 4 utakmice, no to nije bilo dovoljno da se Prijatelji plasiraju u završnicu turnira.

Prvi polufinale odigrali su ekipe Mošćenica i Riječ Života Osijek. Rezultat je bio 3:1 za Mošćenicu. U drugoj polufinalnoj utakmici igrali su Dunamis i Baptistička Crkva Zagreb (BC Zagreb), a u finale se plasirao Dunamis, rezultatom 4:0. Polufinala su trajala 10 minuta po poluvremenu, a zadnje dvije minute igrala se čista igra. Nakon kratke stanke, turnir je nastavljen utakmicom za treće mjesto u kojoj je BC Zagreb pobijedio Riječ Života Osijek rezultatom 3:1 i tako osvojio treće mjesto. „Zadovoljni smo sa trećim mjestom, sa turnirom općenito, bilo nam je jako lijepo. Čestitke finalistima, zasluženo su bili bolji. Nama je bilo veliko zadovoljstvo što smo mogli biti ovdje.“, rekao je Filip Jurić, igrač BC Zagreb.

Prije samog finala svi prisutni u dvorani su se zajedno pomolili. U finalu su se sastali Mošćenica i Dunamis, ekipe koje su pobijedile u skupinama. U neizvjesnoj utakmici na kraju je sa 2:1 pobijedila ekipa Dunamis. Marko Metikoš, igrač Mošćenice, nakon utakmice je izjavio: „Finale je bilo tvrdo, ali mogu priznati da je Dunamis zasluženo pobijedio. Ljiepo smo se družili, sklopili neka nova poznanstva i bilo nam je super.“

Ekipa Dunamis je zasluženo slavila, no osim rezultatom, igrači su zadovoljni atmosferom i organizacijom turnira. „Pohvalio bih organizatore. Navijačice Riječ Života Osijek bile su odlične.“, kaže Ratko Medan iz ekipe Dunamis.

To je prvi ovakav turnir u Zagrebu, a u Hrvatskoj se tijekom godine održavaju još dva, u svibnju je turnir u Siraču, a u rujnu u Karlovcu. Na njima se od sudionika očekuje da poštuju pravila malog nogometa, ali i da se pridržavaju kršćanskih moralnih i etičkih načela, stoga su igra i navijanje bili fer i korektni.